0. Brzostowski Paweł Ksawery. Wiadomość genealogiczna o domie Brzostowskich od weyścia z Polski do Litwy. B.m. b.w. [1811]
Brzostowski Paweł Ksawery. Wiadomość genealogiczna o domie Brzostowskich od weyścia z Polski do Litwy. B.m. b.w. [1811], s. 114, tabl. ryc. 1 (miedzioryt), 15,5 cm, opr. z epoki pł.
Na przedniej wyklejce odręczna zapiska autora: „do Biblioteki Połockiej S.J. ofiaruię”. Przedruk XVIII-wiecznej monografii genealogicznej ks. Pawła Ksawerego Brzostowskiego (1739-1827), opisującej dzieje rodziny Brzostowskich od XVI wieku. Na wstępie opis herbu domu Brzostowskich w Wielkim Księstwie Litewskim z miedziorytowym wizerunkiem herbu. Otarcia, zaplamienia i naddarcia płótna oprawy, blok poluzowany, nieaktualne zapiski i pieczątki własnościowe, poza tym stan dobry. Rzadkie.
Ilośc odsłon: 752