0. Borkowski Dunin Jerzy Sewer. Almanach błękitny. Genealogia żyjących rodów polskich. Lwów-Warszawa [1909].
Borkowski Dunin Jerzy Sewer. Almanach błękitny. Genealogia żyjących rodów polskich. Lwów-Warszawa [1909]. Nakładem Księgarni H. Altenberga, E. Wende i Ska, s. [VII], 1127, portretów 4, 15,5 cm, luksusowa opr. pł. z tłocz. i złoc. na obu okładzinach i grzbiecie, tyt. na grzbiecie, brzegi kart barwione.
Egzemplarz z księgozbioru Sewerynówka – Seweryna Sokołowskiego (ekslibris). Jedno z najważniejszych dzieł genealogicznych w dorobku Jerzego hr. Dunin-Borkowskiego (1856-1908) – polityka, działacza społecznego i wybitnego heraldyka. Książka wydana w układzie almanachu gotajskiego, obejmuje rody książęce, hrabiowskie i baronowskie. Zawiera 156 nazwisk (m.in.: Czartoryski, Lubomirski, Poniński, Radziwiłł, Potocki, Sułkowski, Alexandrowicz, Bielski, Czapski, Czarnecki, Dębiński, Jezierski, Krasiński, Lanckoroński, Ledóchowski, Małachowski, Mielżyński, Mniszech, Mycielski, Ostroróg, Ostrowski, Plater, Potulicki, Raczyński, Rey, Romer, Rozwadowski, Rzewuski, Siemieński, Skarbek, Skrzyński, Sokolnicki, Stadnicki, Szembek, Szeptycki, Tarnowski, Tyszkiewicz, Uruski, Walewski, Wielhorski, Wielopolski, Wodzicki, Załuski, Zamoyski, Zborowski, Żółtowski); w wykazie baronów m.in.: Chłapowski, Konopka, Puszet, Skarżyński. „Almanach błękitny” zajmował w bibliotekach pałacowych poczesne miejsce jako informator. Bogato złocona dekoracyjna oprawa wydawnicza z herbami według projektu Jana Bukowskiego, sygnowana J.B. na przedniej okładce. Grzbiet odchodzący od bloku, zabrudzenia i przetarcia okładek. Wewnątrz stan bardzo dobry.
Ilośc odsłon: 789