0. [Aeroklub Rzeczypospolitej Polskiej] –Medal za III miejsce w Krajowych Zawodach Balonowych. Proj. H. Grunwald. 1937 r.
[Aeroklub Rzeczypospolitej Polskiej] –Medal za III miejsce w Krajowych Zawodach Balonowych. Proj. H. Grunwald. 1937 r.
Brąz; średnica 6,0 cm
Awers: złączone głowy lotnika oraz Orła, napis: „Aeroklub Rzeczypospolitej Polskiej”. Rewers: napis: „P. Stanisławowi Twarkowskiemu za III miejsce w Krajowych Zawodach Balonowych 1937”. Medal sygnowany na awersie: „HG” – autorem projektu jest Henryk Grunwald (1904-1958), malarz, grafik, rysownik, wybitny metaloplastyk, poeta (do jego największych osiągnięć należą projekty metalowych elementów dekoracji Pałacu Brühla oraz krat przed Grobem Nieznanego Żołnierza). Ślady patyny, nieznaczne uszkodzenia, stan dobry. Rzadkie.
Ilośc odsłon: 618