0. [Herb Nałęcz] – Plakieta z herbem Nałęcz. Polska, II poł. XIX w.
[Herb Nałęcz] – Plakieta z herbem Nałęcz. Polska, II poł. XIX w.
Brąz złocony; 4,5 x 4,8 cm.
Plakieta z herbem Nałęcz, znanym w Koronie, a od Unii rozpowszechnionym w Wielkim Księstwie Litewskim. Do najbardziej znanych rodów należeli: Dąbrowscy, Gorscy, Małachowscy, Morawscy, Moszczeńscy, Ostrorogowie, Raczyńscy, Rostworowscy. Obiekt służył do zamontowania (trzy małe otwory na obrzeżach). Stan dobry.
Ilośc odsłon: 684