0. [Radziwiłłowie] – Zestaw na biurko: kałamarz na podstawie, pióro i tłok pieczętny z herbem ks. Radziwiłłów. Wiedeń, Georg Adam Scheid, pocz. XX w.
[Radziwiłłowie] – Zestaw na biurko: kałamarz na podstawie, pióro i tłok pieczętny z herbem ks. Radziwiłłów. Wiedeń, Georg Adam Scheid, pocz. XX w.
Srebro, złocenia, emalia, drewno, szkło, kość (sygn. „GAS”, punca srebra austriacka z głową Diany oraz późniejsze niemieckie punce „900” i półksiężyc z koroną); wym. kałamarza - 18,8 x 14,1 cm, dł. pióra 20 cm, śr. tłoka 1,8 cm, wys. 6,8 cm
Elegancki zestaw wykonany w najsłynniejszym wówczas w Wiedniu zakładzie złotniczym Georga Adama Scheida (1838-1921), dostawcy dworu cesarskiego. W jego skład wchodzi: srebrny kałamarz pokryty różową emalią z ręcznie wykonaną malaturą, umiejscowiony na drewnianej podstawie ze srebrną obręczą, srebrno-kościane pióro oraz damski tłok pieczętny do laku z herbem ks. Radziwiłłów. Wszystkie przedmioty pokryte emalią kładzioną na giloszu. Wysokiej klasy obiekty przeznaczone na biurko przedstawicielki ks. Radziwiłłów, prawdopodobnie z linii nieświesko-berlińskiej, o czym mogłyby świadczyć niemieckie ocechowanie obiektu. Znaki złotnicze wskazują na lata 1866-1872 jako okres wykonania przedmiotu. Stan dobry.
Ilośc odsłon: 643