0. „Kabaret”. B.m. 1973
„Kabaret”. B.m. 1973; 83,5 x 58,5 cm.
Plakat sygnowany: „W. Górka 73” – Wiktor Górka (1922-2004), jeden z twórców polskiej szkoły plakatu, absolwent krakowskiej ASP (uczeń Kantora i Nowosielskiego). Artysta od lat 50. do 80. XX w. współpracował z najważniejszymi polskimi wydawnictwami, zaprojektował prawie 300 plakatów, nagradzanych na konkursach krajowych i zagranicznych. Plakat do słynnego filmu Boba Fosse’a, z wielką rolą Lizy Minelli, jest najbardziej znanym dziełem Górki, rozpoznawalnym na całym świecie. Uszkodzenie w części górnej (po konserwacji), stan dobry.
Ilośc odsłon: 810