0. „Sto pięćdziesiąt lat malarstwa polskiego w szkicach. Wystawa w Domu Baryczków urządzona na cele Tow. Opieki nad Zabytkami Przeszłości i Polską Macierz Szkolną”. Warszawa, 1918
„Sto pięćdziesiąt lat malarstwa polskiego w szkicach. Wystawa w Domu Baryczków urządzona na cele Tow. Opieki nad Zabytkami Przeszłości i Polską Macierz Szkolną”. Warszawa, 1918; 69,0 x 48,5 cm.
Plakat drukowany w zakładzie W. Główczewskiego w Warszawie, przygotowany z okazji wystawy Towarzystwa Opieki nad Zabytkami Przeszłości. Towarzystwo działało od 1906 r. na rzecz zachowania polskiego dziedzictwa kulturalnego, od 1912 r. posiadało własną siedzibę w Kamienicy Baryczków na Rynku Starego Miasta w Warszawie. Była to jedna z pierwszych wystaw o charakterze naukowym, obejmowała około 1000 eksponatów z lat 1750-1900, głównie ze zbiorów Dominika Wittke-Jeżewskiego. Wzdłuż dolnej krawędzi pozwolenie niemieckiej cenzury z sierpnia 1918 r. Ślady składania, uszkodzenia marginesu. Po konserwacji.
Ilośc odsłon: 741