0. Cholewianka-Kruszyńska Aldona. Łańcut i Antoniny. Polowania u Potockich. Wstęp Marek hr. Potocki. Warszawa 2017.
Cholewianka-Kruszyńska Aldona. Łańcut i Antoniny. Polowania u Potockich. Wstęp Marek hr. Potocki. Warszawa 2017. Editions Spotkania, s. 495, liczne ilustr. w tekście, 25 cm, opr. luksusowa skóra ze złoc.
Egzemplarz nr 10. Na końcu doklejona karta z informacją: „Edycja specjalna oprawiona w skórę safianową, ozdobiona 24 karatowym złotem. Limitowany nakład 25 egzemplarzy sygnowanych przez wydawcę”. Odręcznie wpisany numer 10/25 i autograf Piotra Jeglińskiego, wydawcy dzieła. Druk na papierze kredowym. Efektownie wydana, bogato ilustrowana monografia opisująca prawie 150-letnią myśliwską tradycję polowań w Łańcucie i Antoninach, organizowanych przez magnacką rodzinę Potockich. Zawiera informacje m.in. na temat organizacji polowań, myśliwskich pasji Romana i Józefa Potockich, biblioteki julińskiej, łańcuckich bażantarni i kaczkarni, a także trofeów i wystaw łowieckich. Oprawa luksusowa: zielony marokin ze złoceniami na licu i grzbiecie 24 – karatowym złotem, w zwierciadle lica i dolnej części grzbietu złocony herb Pilawa Potockich, górny brzeg kart złocony, wyklejki z opalizującej mory, futerał ochronny. Stan bardzo dobry. Efektowny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 879