0. Gałczyński Konstanty Ildefons. Wiersze. Okładka i ilustracje Jana Knothe. Warszawa 1946
Gałczyński Konstanty Ildefons. Wiersze. Okładka i ilustracje Jana Knothe. Warszawa 1946. Oficyna Księgarska, s. 346, [6], 21 cm, opr. Roberta Jahody, pł., zachowane oryg. okładki wyd., brzegi kart barwione.
Na karcie przedtyt. dedykacja autora: „ex libris Zbigniewa Danielaka. K.I. Gałczyński. Kraków 8 IV 48”. Pierwsze powojenne, krajowe wydanie poezji Gałczyńskiego. „Jeśli rymów w tym, co piszę, jest mało, to dlatego, że mało słodyczy w życiu” – magiczna książka z wierszami. Oprawa Roberta Jahody (sygn. suchym tłokiem na wyklejce), płótno niebieskie ze złoc. Ładny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 1161