0. Wasylewski Stanisław. Klasztor i kobieta. Studium z dziejów kultury polskiej w średniowieczu. 10 drzeworytów i 8 inicjałów Władysława Skoczylasa. Lwów-Poznań 1923.
Wasylewski Stanisław. Klasztor i kobieta. Studium z dziejów kultury polskiej w średniowieczu. 10 drzeworytów i 8 inicjałów Władysława Skoczylasa. Lwów-Poznań 1923. Wydawnictwo Polskie R. Wegnera, s. [16],138, [6], tabl. ryc. 8 (drzeworyty), inicjałów 10 (drzeworyty), 29 cm, opr. płsk z tłocz. i złoc. na grzbiecie, oryg. okł. karton. zach.
Wydanie 1. Fascynująca gawęda o życiu klasztorów, szczególnie polskich, w dawnych wiekach, ukazująca ciemne i jasne strony ich egzystencji. Wiele szczegółowych historii i mnóstwo materiału anegdotycznego. Dzieło ilustrowane 8 całostronicowymi drzeworytami Władysława Skoczylasa (oraz jeden na licu oprawy broszurowej). Oprawa luksusowa: granatowy płsk z bogatymi złoc. i tłocz. Charakterystyczne zażółcenia i zaplamienia papieru, przetarcia brzegów oprawy, część kart luźnych.
Ilośc odsłon: 1178