0. [Przeorska Edwarda]. Edwardy Przeorskiej 10 kwasorytowych exlibrisów. Warszawa b.r. (1942)
[Przeorska Edwarda]. Edwardy Przeorskiej 10 kwasorytowych exlibrisów. Warszawa b.r. (1942), k. [2], tabl. ryc. 10 (akwaforty), 24,5 x 22,5 cm, opr. pap. srebrny, przewiązany sznureczkiem, z naklejoną na lico grafiką.
Wydano w nakładzie 50 egzemplarzy, oferowany nosi nr 14 (z części numerowanej cyframi arabskimi, nie imiennych). Kolofon oraz każda grafika sygnowane ołówkiem przez artystkę. Edwarda Przeorska (1900-1965), posługiwała się drzeworytem i akwafortą, tworząc ekslibrisy (głównie podczas wojny, kiedy należała do tajnego Koła Miłośników Grafiki i Ekslibrisu). Oferowana teka zawiera m.in. ekslibrysy: własny, Tadeusza Lesznera, Zygmunta Klemensiewicza, Edwarda Chwalewika (akwaforty). Karta tyt. oraz kolofon także rytowane, wszystkie grafiki odbite przez samą artystkę. Wyjątkowo starannie wydana teka z okresu okupacji, z drobnymi rycinami odznaczającymi się „wdziękiem i poetyckim nastrojem” (M. Grońska). Uszkodzenia oprawy, stan grafik bardzo dobry. Rzadkie („wobec zniszczeń wojennych album jest dzisiaj rzadki i poszukiwany przez kolekcjonerów i bibliofilów”.
Ilośc odsłon: 1035