0. Cegliński Julian, Matuszkiewicz Alfons. Album widoków i okolic Warszawy (tyt. również w języku francuskim). Warszawa 1859
Cegliński Julian, Matuszkiewicz Alfons. Album widoków i okolic Warszawy (tyt. również w języku francuskim). Warszawa 1859. Własność litografii A. Pecq i C° w Warszawie ulica Miodowa Nº4, k. tyt. (litografia), tabl. ryc. 20 (litografie kolorowe), 25,0 x 37,0 cm, opr. wyd. pł. z tyt. na licu.
Wydanie pierwsze. Luksusowe wydanie w dużym formacie 25,0 x 37,0 cm. Jeden z najważniejszych albumów widoków XIX-wiecznej Warszawy. Litografie przedstawiają najbardziej znane miejsca w Warszawie i okolicach, m.in. panorama miasta od strony Pragi, Zamek, widok Pragi od Nowego Zjazdu, Krakowskie Przedmieście, Dworzec Kolei Żelaznej, Belweder, Łazienki, Ratusz, Teatr Wielki, Ogród Saski, Plac Bankowy, Targ za Żelazną Bramą, Plac Krasińskich, Wilanów i Bielany. Widoki rysowane z natury przez Juliana Ceglińskiego i Alfonsa Matuszkiewicza. Opublikowane w zakładzie litograficznym prowadzonym w latach 1856-59 przez Adolfa Pecqa, ucznia Lemerciera. Grzbiet oprawy po fachowej konserwacji. Stan bardzo dobry. Ładny egzemplarz z szerokimi, nieprzyciętymi marginesami, w niespotykanym w handlu formacie.
Ilośc odsłon: 832