0. Malecki Władysław (1836-1900) – Kozacy w stepie.
Malecki Władysław (1836-1900) – Kozacy w stepie.
Olej na desce; 11,0 x 17,0 cm (w świetle oprawy)
Władysław Malecki – malarz i rysownik z kręgu szkoły monachijskiej, utalentowany pejzażysta, związany z Kielecczyzną. Tworzył m.in. kompozycje nawiązujące do tematyki powstania styczniowego, inspirowane obrazami Maksymiliana Gierymskiego. Stan dobry, oprawiony w dekoracyjną, złoconą ramę (na odwrocie starej oprawy stempel zakładu ramiarskiego).
Ilośc odsłon: 956