0. Kossak Juliusz (1824-1899) – Książę Józef Poniatowski.
Kossak Juliusz (1824-1899) – Książę Józef Poniatowski.
Akwarela, papier; 30,0 x 22,0 cm (w świetle oprawy)
Sygnowana tuszem: „Juliusz Kossak”. Portret konny księcia Józefa Poniatowskiego na tle oddziału żołnierzy. Juliusz Kossak portretował księcia Józefa kilkakrotnie, m.in. po bitwie pod Raszynem oraz na czarnym koniu – Szumce (ogierze czystej krwi arabskiej, otrzymanym w 1810 r. od księcia Eustachego Sanguszki, ze stajni w Sławucie). Wizerunki Poniatowskiego należały do cykli portretów konnych polskich bohaterów narodowych malowanych przez Juliusza Kossaka (m.in. obok Kościuszki, Czarnieckiego i Sobieskiego). Papier pożółkły, stan dobry, oprawiona w ramę.
Ilośc odsłon: 811