0. Berezowska Maja (1898-1978) – Chryzantemy. 1969 r.
Berezowska Maja (1898-1978) – Chryzantemy. 1969 r.
Rysunek (akwarela, tusz, ołówek, papier); 48,0 x 33,0 cm (w świetle oprawy)
Sygnowany tuszem: „Maja 69”. Nietypowa dla artystki praca – kwiaty, sposobem przedstawienia nawiązujące do sztuki japońskiej. Artystka była miłośniczką kwiatów, po II wojnie światowej aż do 1976 r. uprawiała działkę na Starym Mokotowie (dziś Pracownicze Ogrody Działkowe przy ul. Wołoskiej noszą imię Mai Berezowskiej).Stan dobry, oprawiona w ramę.
Ilośc odsłon: 749