0. Orłowski Aleksander (1777-1832) – Podmiejskie zawody. 1824 r.
Orłowski Aleksander (1777-1832) – Podmiejskie zawody. 1824 r.
Litografia kolorowana; 31,5 x 41,0 (pl. 35,0 x 47,0)
Sygnowana na kamieniu: „A. Orłowski 1824”. Dekoracyjna litografia ukazująca wyścigi zaprzęgów na XIX-wiecznej wsi rosyjskiej, obserwowane przez licznie zgromadzonych widzów. Aleksander Orłowski, jeden z czołowych malarzy swojej epoki, znakomity rysownik, mistrz przedstawień koni. Przedarcie dolnego marginesu (podklejone), stan dobry.
Ilośc odsłon: 659