0. Norblin Jan Piotr (1745-1830) – Zespół 18 akwafort. 1776-1787 r.
Norblin Jan Piotr (1745-1830) – Zespół 18 akwafort. 1776-1787 r.
18 akwafort; częściowo sygnowane i datowane na płycie. W skład zespołu wchodzą: 1. głowa męska (1779 r., wg Rembrandta; 3,8 x 3,3 cm; poz. 26); 2. głowa męska w berecie z piórem (1778 r., owal 2,5 x 2,0 cm; poz. 16 w katalogu P. Smolika); 3. głowa szlachcica z podgoloną czupryną (1778 r., owal 2,2 x 1,9 cm; poz. 22); 4. pustelnik (1780 r., 4,0 x 2,5 cm; poz. 33); 5. popiersie starego Żyda (1784 r., 4,5 x 3,3 cm; poz. 49); 6. kronikarz (brak daty; 2,6 x 2,2 cm; poz. 79); 7. głowa męska z zadartym nosem i szczeciniastym wąsem (1778 r., 2,6 x 2,2 cm; poz. 21); 8. poufna rozmowa (1779 r., 3,8 x 2,0 cm; poz. 27); 9. kobziarz mniejszy (1781 r., 4,4 x 3,1 cm; poz. 40); 10. chłopiec w czapce z piórkiem (brak daty; rycina w kształcie trójkąta 3,0 x 2,2 cm; poz. 90); 11. głowa mnicha (1787 r., 3,5 x 2,9 cm; poz. 59); 12. uśmiechnięty Żyd (1776 r., 3,9 x 2,6 cm; poz. 5); 13. mężczyzna w białym kitlu (1779 r., 2,8 x 1,5 cm; poz. 31); 14. tzw. portret króla Jana Sobieskiego (brak daty, rycina okrągła o średnicy 3,5 cm; poz. 66); 15. głowa kobieca w zawoju (1778 r., rycina okrągła o średnicy 3,3 cm; poz. 15); 16. pastuch z kijem (1778 r., 4,4 x 2,5 cm; poz. 24); 17. popiersie starego szlachcica (1780 r., 4,4 x 4,0 cm; poz. 35); 18. popiersie młodego mężczyzny (1784 r., suchoryt, 4,5 x 4,4 cm; poz. 48). Ryciny z zachowanymi ok. 0,5 cm marginesami, wycięte i naklejone na dwie karty. Drobne zabrudzenia (ślady po kleju), stan dobry (karty dawnego albumu z ubytkami pap.).
Ilośc odsłon: 746