0. Kisling Mojżesz (1891-1953) – Łodzie.
Kisling Mojżesz (1891-1953) – Łodzie.
Litografia barwna; 38,3 x 28,5 (cała plansza)
Sygnowana na kamieniu: „Kisling”. Mojżesz Kisling – malarz polski żydowskiego pochodzenia, działający w Krakowie, Paryżu i Nowym Jorku. Studiował w krakowskiej ASP, następnie od 1911 r. mieszkał w Paryżu, gdzie współtworzył École de Paris (środowisko artystów żydowskiego pochodzenia z Europy Środkowo-Wschodniej). Zwany „księciem Montparnasse’u”, utrzymywał kontakty z czołowymi przedstawicielami awangardy. Największe sukcesy odnosił w okresie międzywojennym, kiedy wiele wystawiał w całej Europie, także w Polsce. Stan bardzo dobry.
Ilośc odsłon: 862