0. Jurkiewicz Andrzej (1907-1967) – „Z Głębokiego”. 1954 r.
Jurkiewicz Andrzej (1907-1967) – „Z Głębokiego”. 1954 r.
Akwaforta; 16,0 x 12,3 (pl. 32,0 x 24,5)
Sygnowana ołówkiem: „1954. „Z Głębokiego”. Jurkiewicz. I stan”. Andrzej Jurkiewicz – grafik, malarz, pedagog, wykładowca na krakowskiej, a później na warszawskiej ASP. Jego „Podręcznik metod grafiki artystycznej” do dziś pozostaje jedną z podstawowych prac dotyczących grafiki. Głębokie to miejscowość w górach, w której artysta wielokrotnie spędzał wakacje i która stała się tematem jego wielu prac. Zabrudzenia szerokich marginesów, stan dobry.
Ilośc odsłon: 901