0. Goldberg Chaim (1917-2004) – Rabin i uczeń.
Goldberg Chaim (1917-2004) – Rabin i uczeń.
Litografia barwna; 54,0 x 41,0 (pl. 75,0 x 54,5)
Sygnowana ołówkiem: „Chaim Goldberg 24/300”. Chaim Goldberg, polski malarz, rzeźbiarz i grafik pochodzenia żydowskiego, urodził się i wychował w Kazimierzu Dolnym, do którego wracał w swej twórczości do końca życia. W latach 30. studiował w Akademii krakowskiej, następnie po wojnie kontynuował naukę w Paryżu. Od 1955 r. zamieszkał w Izraelu, w 1967 r. osiadł w Stanach Zjednoczonych. Jego twórczość, powracająca do nieistniejącego świata sztetli, przyniosła mu dużą popularność. Prace Goldberga znajdują się dziś w czołowych światowych muzeach. Stan bardzo dobry.
Ilośc odsłon: 736