0. Gielniak Józef (1932-1972) – „Mój czarodziejski Bukowiec. Improwizacja VI”. 1959 r.
Gielniak Józef (1932-1972) – „Mój czarodziejski Bukowiec. Improwizacja VI”. 1959 r.
Linoryt na bibule; 23,5 x 29,5 (pl. 47,5 x 47,5)
Sygnowany: „Mój czarodziejski Bukowiec. Improwizacja VI dédié au dr Stephan Warszewski. Linoryt 1959 r. E/A Józef Gielniak”. Józef Gielniak – grafik, uczeń prof. S. Dawskiego we Wrocławiu. Wykonał zaledwie 68 prac, a jego pierwsze liczące się grafiki powstały dopiero około 1958-1959 r. (I nagroda na Ogólnopolskiej Wystawie Grafiki Artystycznej i Rysunku w 1959 r.). Wielka biegłość warsztatowa i szczególny klimat prac czynią go jednym z największych polskich grafików 2 poł. XX w. Z powodu choroby większą część życia artysta spędził w sanatorium w Bukowcu, które stało się jednym z głównych tematów jego prac. Niewielkie zabrudzenia szerokiego marginesu, stan dobry.
Ilośc odsłon: 732