0. Falck Jeremiasz (ok. 1610-1677) – Portret kanclerza Axela Oxenstierny, najbliższego współpracownika króla Gustawa II Adolfa. 1652 r.
Falck Jeremiasz (ok. 1610-1677) – Portret kanclerza Axela Oxenstierny, najbliższego współpracownika króla Gustawa II Adolfa. 1652 r.
Miedzioryt; 32,0 x 22,5 (pl. 33,2 x 23,7)
Sygnowany na płycie. Rytował i wydał Jeremias Falck, najlepszy polski rytownik XVII w., nadworny artysta królowej Krystyny Szwedzkiej, autor portretów, scen rodzajowych, alegorii. Portret wykonany w czasie pobytu artysty na dworze szwedzkim, według obrazu malarza Dawida Becka (1621-1656). Przedstawia wybitnego dyplomatę, twórcę wielu reform, hrabiego Axela Oxenstiernę (1583-1654), gubernatora Prus Królewskich, negocjatora podczas pokoju z Polską w Altmarku w 1629 r.
Stan dobry.
Ilośc odsłon: 759