0. Bohdanowicz Julian (1892-1943) – „Na Wiśle” (Kazimierz Dolny). 1931 r.
Bohdanowicz Julian (1892-1943) – „Na Wiśle” (Kazimierz Dolny). 1931 r.
Litografia barwna; 30,0 x 22,5 (33,0 x 25,0 w świetle oprawy)
Sygnowana ołówkiem: „J. Bohdanowicz”; „1931 r.” Julian Bohdanowicz (1892-1943) – grafik, wykształcony na USB w Wilnie oraz na Akademii Warszawskiej, kierownik pracowni litograficznej w Szkole Przemysłu Graficznego. Praca (bez sygnatury) zamieszczona była także w „Grafice”, jednym z najbardziej znaczących polskich czasopism artystycznych dwudziestolecia międzywojennego (R. II,
z. V). Stan dobry, oprawiona w ramę.
Ilośc odsłon: 774