0. [Stroje polskie Norblina] – Żyd powracający z bóżnicy. Wg J. P. Norblina. 1817 r.
[Stroje polskie Norblina] – Żyd powracający z bóżnicy. Wg J. P. Norblina. 1817 r.
Akwaforta, akwatinta; 26,0 x 16,5 (pl. 33,5 x 25,0)
Odbitka avant la lettre (najwcześniejsza odbitka, jeszcze bez sygnatur i podpisów). Plansza przygotowywana do teki „Zbiór rozmaitych strojów polskich”, wydawanej w Paryżu od 1818 r. Według rysunków Jana Piotra Norblina rytował Philibert-Louis Debucourt (patrz poz. poprzednia). Delikatne zabrudzenia szerokich marginesów, poza tym stan dobry. Patrz poz. następna.
Ilośc odsłon: 644