0. [Wiosna Ludów] – „Vive la France! Vive la Pologne!”. Lit. ok. 1848 r.
[Wiosna Ludów] – „Vive la France! Vive la Pologne!”. Lit. ok. 1848 r.
Litografia; 29,0 x 22,5 (pl. 37,5 x 27,7)
Manifestacja poparcia dla polskiej walki o niepodległość podczas rewolucji we Francji w 1848 r. – Polacy (wśród nich weteran powstania listopadowego) otoczeni przez wiwatujący tłum Francuzów. Poniżej tytuł: „Adieux des Polonais à la République Française 2 Avril 1848” oraz adres wydawniczy w Paryżu. Sygnowana na kamieniu: „C. Maurice” (zatarte). Stan dobry.
Ilośc odsłon: 815