0. [Wojsko Królestwa Kongresowego] – „Przegląd kawaleryi przed W. Ks. Konstantym na Placu Saskim w Warszawie”. Wg J. Rosena. 1889 r.
[Wojsko Królestwa Kongresowego] – „Przegląd kawaleryi przed W. Ks. Konstantym na Placu Saskim w Warszawie”. Wg J. Rosena. 1889 r.
Chromolitografia; 40,0 x 78,0 (57,0 x 87,5 w świetle oprawy)
Premia Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Królestwie Polskim dla swoich członków za rok 1889. Litografia według obrazu przedstawiającego paradę kawalerii na warszawskim Placu Saskim. Autorem pierwowzoru był Jan Rosen (1854-1936), malarz warszawski, uczeń Kostrzewskiego i Redlicha, następnie wychowanek Akademii w Monachium i Paryżu, stale wystawiający w TZSP. Planszę odbito metodą chromolitograficzną w zakładzie Lemerciera w Paryżu. Zabrudzenia dolnego marginesu, rycina oprawiona w złoconą ramę 64,5 x 95,0 cm (z drobnymi ubytkami złoceń).
Ilośc odsłon: 859