0. [Książę Józef Poniatowski] – Śmierć w nurtach Elstery. Wg. H. Verneta. Ok. 1830 r.
[Książę Józef Poniatowski] – Śmierć w nurtach Elstery. Wg. H. Verneta. Ok. 1830 r.
Litografia; 29,3 x 36,5 (pl. 32,3 x 38,8)
Scena przedstawiająca śmierć Poniatowskiego w nurtach Elstery – wyidealizowane przedstawienie księcia na koniu, skaczącego do rzeki, na tle pola bitwy. Poniżej tytuł: „Mort de Poniatowsky” oraz sygnatury. Grafika powstała według znanego obrazu słynnego francuskiego malarza batalisty Horacego Verneta, wystawianego na paryskich Salonach w latach 1817, 1819 i 1822. Rysunek sporządził Weber, litografował Charles Motte (1785-1836), grafik i wydawca paryski, pod kierunkiem J. P. Quénota. Rycina naklejona na kartę 34,5 x 46,5 cm.
Ilośc odsłon: 680