0. [Samosierra] – „Combat de Somosierra”. Wg F. Greniera. 1821-1836 r.
[Samosierra] – „Combat de Somosierra”. Wg F. Greniera. 1821-1836 r.
Litografia; 28,3 x 36,5 (pl. 42,3 x 55,0)
Cesarz Napoleon na tle oddziałów polskich szwoleżerów, podążających ku wąwozowi Somosierra. Poniżej tytuł i sygnatury – według rysunku François Greniera (1793-1867), malarza i litografa francuskiego, który specjalizował się w tematyce batalistycznej, litografował Charles Motte (1785-1836). Zabrudzenia szerokich marginesów, papier pofałdowany.
Ilośc odsłon: 674