0. Zygmunt II August (1520-1572), król Polski. Lit. wg T. Maleszewskiego. II połowa XIX w.
Zygmunt II August (1520-1572), król Polski. Lit. wg T. Maleszewskiego. II połowa XIX w.
Litografia; 74,0 x 54,0 (w świetle oprawy)
Popiersie króla według portretu Tytusa Maleszewskiego (1827-1898), malarza, który tworzył przede wszystkim portrety królów i wybitnych polskich postaci historycznych. Jego prace były ówcześnie bardzo popularne, m.in. dzięki odbitkom litograficznym. Litografował Edward Ancourt (1841-?), litograf francuski, odbita w paryskim zakładzie Bertauts. Na odwrocie starej oprawy nalepka warszawskiego zakładu ramiarskiego R. Stafińskiego. Zabrudzenia i uszkodzenia szerokich marginesów, grafika oprawiona w ramę 81,0 x 61,0 cm. Rzadkie – katalog BN nie notuje.
Ilośc odsłon: 847