0. [Malbork] – „Marienburg”. Wg rys. F. B. Wernera. Poł. XVIII w.
[Malbork] – „Marienburg”. Wg rys. F. B. Wernera. Poł. XVIII w.
Miedzioryt; 35,0 x 100,0 (pl. 40,0 x 110,0; odbity na dwóch sklejonych arkuszach)
Monumentalna panorama zamku krzyżackiego w Malborku od strony Nogatu, wraz z miastem, ratuszem i kościołami. Na tle nieba na wstędze tytuł, poniżej objaśnienia 9 ważniejszych budowli po niemiecku. Rycina sygnowana na płycie – rysował znakomity śląski artysta Fryderyk Bernard Werner (1690-1778), wydała augsburska oficyna spadkobierców Jeremiasza Wolffa. Należy do serii największych widoków miast europejskich, opublikowanej w połowie XVIII w. Mocna odbitka. Stan dobry. Bardzo dekoracyjne. Rzadkie.
Ilośc odsłon: 776