0. [Polska] – Topolnicki Jan. Mapa Rzeczypospolitej Polskiej ułożona i rysowana w roku 1862. Lwów 1864.
[Polska] – Topolnicki Jan. Mapa Rzeczypospolitej Polskiej ułożona i rysowana w roku 1862. Lwów 1864. Nakł. Karola Wilda. Litografia 48 x 69 cm (kolorowa, rozkładana), 17 x 13 cm, opr. z epoki pł. tłocz.
Skala ok. 1:4.000.000. Mapa geograficzno-historyczna Rzeczypospolitej w granicach sprzed 1772 r. Opracowana podług map Joachima Lelewela, Feliksa Wrotnowskiego i Rizzi-Zannoniego oraz wg opisów Michała Balińskiego, J. Lelewela i St. Sarnickiego. W lewym dolnym rogu dwie mapki poboczne: „Mapka objaśniająca rozbiory Polski i utworzenie Księstwa Warszawskiego” oraz „Mapka objaśniająca podział krajów polskich na kongresie wiedeńskim w roku 1815”, 11 x 9 cm (każda). Skala ok. 1:13.500.000. W prawym dolnym rogu: ramka z podziałem województw dawnej Rzeczypospolitej. Podklejona na płótnie, w 18 sekcjach, składana w formie książeczki. Niewielkie otarcia narożników okł., wewnątrz zbrązowienia, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 898