0. [Pułkownik Michał Korytowski, dowódca 3 Pułku Ułanów] – Dar oficerów 3 Pułku Ułanów... Warszawa 1828
[Pułkownik Michał Korytowski, dowódca 3 Pułku Ułanów] – Dar oficerów 3 Pułku Ułanówswemu dowódcy w postaci dzieła„O poznawaniu wieku końskiego po zębach. Z 17 tablicami i tabellą znamion wieku.”. Warszawa 1828. Rękopis, karta tyt. (litografia), s. 90, [6], tabl. 17 (oryginalnych rysunków ołówkiem), tabl. rozkł., 27,5 cm, opr. z epoki płsk.
Rękopis tłumaczenia nie wydanego w Królestwie dzieła o rozpoznawaniu wieku konia po uzębieniu. Ozdobiony 17 tablicami z oryginalnymi rysunkami wysokiej klasy, niezwykle precyzyjnymi. Na końcu dzieła rozkładana tablica: „Tabella wykazuiąca odmiany na zębach i inne znamiona służące do rozpoznawania wieku konia”. Przed kartą tyt. dedykacja, dat. „w Międzyrzecu 24go Dec. 1828go r.”: „Naszemu Pułkownikowi Panu Michałowi Korytowskiemu Officerowie 3go Pułku Ułanów”. Pułkownik Michał Korytowski (1777-1835) był dowódcą pułku (powstałego w 1815 r., szczególnie zasłużonego podczas powstania listopadowego) od 1818 do 1 lutego 1831 r. Barwą pułku był kolor żółty, użyty w dedykacji. Pierwszy szwadron pułku stacjonował w Międzyrzecu na Lubelszczyźnie. Otarcia i zabrudzenia oprawy, tablica przedarta, nieznaczne zabrudzenia wewnątrz, blok poluzowany. Stan dobry. Wyjątkowej klasy dzieło, unikat.
Ilośc odsłon: 1038