0. Bileciki życzeniowe. 17 sztuk. Lata 80.-90. XIX w.
Bileciki życzeniowe. 17 sztuk. Lata 80.-90. XIX w.
Chromolitografie, złocenia, wytłaczanie, sztancowane ażury, wstawki z materiału; różne formaty – od 5,0 x 7,0 do 11,5 x 7,5 cm
Modne przez cały XIX w. bileciki życzeniowe, wysyłane pocztą, wręczane osobiście lub przez posłańców. Bardzo kunsztownie zdobione, przygotowane przy użyciu kosztownych narzędzi (specjalnych sztanc), wymagające dużej precyzji i nakładu pracy – z tego powodu ich cena była wysoka. Większość oferowanych bilecików z napisem „Z powinszowaniem Imienin” (jedynie 3 sztuki z nadrukami w języku rosyjskim). Dwa bileciki z częściami ruchomymi (w tym jeden odsłaniający tekst niemiecki). Na odwrocie 14 sztuk krótkie, pisane odręcznie życzenia, datowane od 1880 r. do 1895 r. Zabrudzenia jednej karty, poza tym stan dobry. Rzadki zbiór.
Ilośc odsłon: 881