0. [Podejrzenie o herezję] – Akt notarialny dotyczący odwołania się do Stolicy Apostolskiej od wyroku inkwizytorów w sprawie z powództwa starosty królewskiego i rady miasta Wrocławia przeciwko osobom duchownym i świeckim podejrzewanym o herezję
[Podejrzenie o herezję] – Akt notarialny dotyczący odwołania się do Stolicy Apostolskiej od wyroku inkwizytorów w sprawie z powództwa starosty królewskiego i rady miasta Wrocławia przeciwko osobom duchownym i świeckim podejrzewanym o herezję. B. r. (II poł. XIV lub pocz. XV w.). Karta pergaminowa 30 x 22,5 cm.
Język łaciński. Rękopis na pergaminie. Rzadki rodzaj dokumentu prawnego z czasów panowania Piastów śląskich we Wrocławiu. Dotyczy głoszenia herezji we Wrocławiu i nałożenia kary papieskiej. W akcie wymienieni m.in. Budzisław Gall de Wysschoziewicz notariusz publiczny, Nykol Franczkonis notariusz, Joannes Guther z Nysy i inni. Dokument odzyskany przy konserwacji gotyckiej oprawy, obcięty z lewej strony, z ubytkiem części tekstu z góry. Naderwania dokumentu i małe dziurki.
Rzadkie.
Ilośc odsłon: 783