0. [Królestwo Hiszpanii]. Laet Joannes de. Hispania, sive de Regis Hispaniae regnis et opibus commentarius. Lugduni Batavorum (Lejda) 1629
[Królestwo Hiszpanii]. Laet Joannes de. Hispania, sive de Regis Hispaniae regnis et opibus commentarius. Lugduni Batavorum (Lejda) 1629. Ex Officina Elzeviriana, 16°, k. tyt. (miedzioryt), k. [7], s. 498, [1], opr. XIX w., płsk.
Opis Hiszpanii ze słynnej serii tzw. „małych republik” wydawanej przez Oficynę Elzewirów w latach 1617-1649. Ukazało się w niej 35 tomików poświęconych poszczególnym państwom. Wszystkie wydawnictwa Elzewirów charakteryzowały się wyjątkową jakością wykonania i były niezwykle popularne i poszukiwane w ówczesnej Europie. Autorem opisu był Joannes de Laet (1581-1649) niderlandzki geograf i kartograf, kierujący Holenderską Kompanią Zachodnioindyjską. Na miedziorytowej k. tyt. herby poszczególnych części składowych ówczesnej monarchii hiszpańskiej. Opr.: ciemnobrązowy płsk, na grzbiecie tłocz. i złoc. tytulatura oraz superekslibris literowy „S.S.”. Otarcia pł. opr., poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 507