0. Krawczyński Wiesław. Łowiectwo. Przewodnik dla leśników zawodowych i amatorów myśliwych. Ze 140 ilustracjami. Kraków 1924.
Krawczyński Wiesław. Łowiectwo. Przewodnik dla leśników zawodowych i amatorów myśliwych. Ze 140 ilustracjami. Kraków 1924. Gebethner i Wolff , s. 384, ilustr. w tekście, 25 cm, opr. luksusowa z epoki płsk ze złoc., górne obcięcia k. złoc., zach. dekoracyjne lico opr. brosz.
Podręcznik łowiectwa zawierający szczegółowe charakterystyki zwierząt łownych, ich zwyczaje, a także metody polowań. Zgodnie z intencją autora, książka miała w pierwszym rzędzie rozpowszechnić wśród leśników, myśliwych i młodych adeptów łowiectwa nomenklaturę myśliwską - rzadko dotąd albo niewłaściwie stosowaną. Oprawa luksusowa w typie opraw z warsztatu Radziszewskich: półskórek brązowy podzielony na pięć pól, w drugim polu szyldzik skórzany z tyt., w pozostałych złocone ozdobniki. Nieaktualne podpisy własnościowe. Naprawione naderwanie k. tyt. w miejscu naklejenia ilustr., naderwanie 1 karty, poza tym stan dobry. Ładny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 951