0. Śniadecki Jędrzej. Teoria jestestw organicznych. T. 1-3 (w 1 wol.). Wilno 1838.
Śniadecki Jędrzej. Teoria jestestw organicznych. T. 1-3 (w 1 wol.). Wilno 1838. W Drukarni Dyecezalnej u XX. Missionarzy na Górze Zbawiciela. Nakładem Rubena Rafałowicza księgarza wileńskiego, s. [VI], XV, 210 [10]; III, 201 [10]; [IV], XIV, 4, 194 [XII]; 20,0 cm, opr. płsk.
Wydanie 2. Trzy tomy najważniejszego dzieła Jędrzeja Śniadeckiego (1768-1838) – lekarza, biologa, chemika, publicysty-satyryka. Jeszcze za życia autora tłumaczone na język francuski i niemiecki, opisuje wyjątkową cechę organizmów żywych, jaką jest przemiana materii. Przedmowa do wydania drugiego i pierwszego. Portret autora w litografi i Klukowskiego, wg rys. Karola Rypińskiego (1808- 1892), malarza wileńskiego współpracującego przy tworzeniu Albumu Wileńskiego. Nieaktualne pieczęci własnościowe i sygnatury biblioteczne. Mocne otarcia oprawy, ślady zalania, wewnątrz stan dobry. Rzadkie.
Ilośc odsłon: 926