0. Pietrzycki Edward. Nauka teoretyczna i praktyczna rachunkowości kupieckiej pojedynczej i podwójnej dla użytku w szkołach handlowych i przemysłowych. Nakładem własnym. Lwów 1870
Pietrzycki Edward. Nauka teoretyczna i praktyczna rachunkowości kupieckiej pojedynczej i podwójnej dla użytku w szkołach handlowych i przemysłowych. Nakładem własnym. Lwów 1870. Z Drukarni Krajowej M.F. Poremby, s. XVIII, [2], 227, 23 cm, opr. z epoki płsk ze złoc. napisem na grzbiecie.
Wydanie 1. Pierwsza część podręcznika rachunkowości opracowanego przez Edwarda Pietrzyckiego (1825-1908) – buchaltera lwowskiego, profesora rachunkowości kupieckiej miejskiej szkoły handlowo-przemysłowej we Lwowie. Zawiera m.in.: O znaczeniu wyrazów w rachunkowości kupieckiej używanych; O rachunkowości pojedynczej kupieckiej; O rachunkowości podwójnej kupieckiej; O księgach pomocniczych. W 1872 r. ukazała się część druga. Oprawa z przetarciami po niewielkiej konserwacji, nieaktualne nalepki i pieczątki własnościowe, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 1024