0. Jundziłł Stanisław Bonifacy. Zoologia krótko zebrana. Cz. 2. Ptastwo. Wilno 1807.
Jundziłł Stanisław Bonifacy. Zoologia krótko zebrana. Cz. 2. Ptastwo. Wilno 1807. Józef Zawadzki, s. [2], 349, X, 15,5 cm, opr. z epoki, płsk.
Wydanie 1. Tom w całości poświęcony ptakom, pochodzi z czterotomowej edycji (Wilno 1807). Stanisław Bonifacy Jundziłł (1761-1847), wybitny profesor botaniki i zoologii na Uniwersytecie Wileńskim, autor pierwszego opisu flory litewskiej oraz licznych pionierskich artykułów z dziedziny mineralogii, zoologii, ogrodnictwa, weterynarii. Prowadził obserwacje wędrówek ptaków i pod tym względem może być uważany za ojca ornitologii na Litwie. Tworzył nowe, profesjonalne nazewnictwo polskie, które w dużej mierze przetrwało do dnia dzisiejszego. Nieaktualne pieczątki. Otarcia, ślady po owadach i drobne ubytki opr. Zabrudzenia kart, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 1131