1. Zubrzycki Jan Sas. Zwięzła historia sztuki. Od najpierwszych jej zaczątków aż po czasy napoleońskie. Wydanie drugie powiększone. Kraków 1914.
Zubrzycki Jan Sas. Zwięzła historia sztuki. Od najpierwszych jej zaczątków aż po czasy napoleońskie. Wydanie drugie powiększone. Kraków 1914. Nakładem autora, s. 303, [1], tabl. ilustr. 22, liczne ilustr. w tekście, 24 cm, opr. płsk z tłocz. i złoc., futerał oklejany papierem marmurkowym.
Zwięzła historia sztuki powszechnej od starożytności do gotyku, dotycząca głównie architektury, w dużej
mierze architektury polskiej. Praca autorstwa Jana Karola Sas-Zubrzyckiego (1860-1935), architekta, konserwatora sztuki, prof. Politechniki Lwowskiej, autora licznych prac o polskim stylu narodowym. Na końcu obszerny rozdział o „stylu nadwiślańskim jako odcieniu sztuki ostrołucznej w Polsce”. Efektowna oprawa z epoki w brązowy półskórek z czerwonymi szyldzikami z tytulaturą. Stan bardzo dobry. Ładny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 1051