1. Wittyg Wiktor. Ex-librisy bibliotek polskich XVII i XVIII wieku. Warszawa 1903.
Wittyg Wiktor. Ex-librisy bibliotek polskich XVII i XVIII wieku. Warszawa 1903. Drukarnia Józefa Sikorskiego, s. [4], 96, [4], ilustr. w tekście 122, 26,5 cm, opr. płsk z epoki ze złoc. na grzbiecie i licu, okł. brosz. zach.
Klemensiewicz 743-744. Tom 2-gi, którego tu brak, ukazał się dopiero w 1907 r. Jedna z pierwszych w literaturze polskiej prac systematyzujących polskie ekslibrisy. Zawiera opis ponad 120 znaków własnościowych z podziałem na biblioteki publiczne (świeckie, kapitulne, klasztorne), biblioteki polskie prywatne oraz biblioteki mające związek z Polską. Wizerunki ekslibrisów drukowane osobno i wklejane. Oprawa z epoki w brązowy półskórek, grzbiet pięciopolowy, złocona tytulatura. Niewielkie przetarcia lica oprawy, przybrudzenia wyklejek i marginesów. Stan ogólny dobry.
Ilośc odsłon: 1020