0. Lepszy Leonard. Przemysł złotniczy w Polsce. Kraków 1933.
Cena: 240,00 PLN
Lepszy Leonard. Przemysł złotniczy w Polsce. Kraków 1933. Nakładem Miejskiego Muzeum Przemysłowego imienia dra Adrjana Baranieckiego, s. 358, [2], liczne ilustr. w tekście, 24,5 cm, opr. wyd. pł. niebieskie ze złoc. na grzbiecie i licu.
Wydanie 1. Podstawowa monografia przemysłu złotniczego w Polsce, z bogatym zestawem wizerunków punc polskich i związanych z Polską złotników i wytwórni złotniczych, opracowana przez Leonarda Lepszego (1856-1937) – historyka sztuki, konserwatora zabytków, badacza dziejów złotnictwa na ziemiach polskich. Praca omawia dzieje probiernictwa i cechowania oraz zawiera wykaz dawnych znaków
złotniczych głównych miast polskich. Zawiera m.in.: rozdziały: Cechy państwowe polskie; Dawne znaki złotnicze miast polskich. Nieznane z pochodzenia cechy z lat 1789-1806; O cechowaniu starych wyrobów złotniczych; Znaki podatkowe na zapalniczkach ze złota i srebra. Drobne otarcia płótna, poza tym stan bardzo dobry. Ładny egzemplarz. Rzadki wariant oprawy wydawniczej.
Ilośc odsłon: 1643