0. Leblanc Henri. Catalogue de l’ouvre complet de Gustave Doré. Paris (Paryż) 1931
Leblanc Henri. Catalogue de l’ouvre complet de Gustave Doré. Paris (Paryż) 1931. Ch. Bosse, s. [4], 558, portret 1 (heliograwiura), tabl. ilustr. 4 (w tym 1 rozkł.), ilustr. w tekście, 25,5 cm, opr. z epoki półmarokin ze złoc., górny brzeg kart złoc., zach. oryg. okł. brosz.
Wydano w nakładzie 850 egzemplarzy. Obszerny katalog prac graficznych Gustave’a Doré (1832-1883)
– francuskiego grafi ka, malarza, rzeźbiarza i ilustratora książek, autora ilustracji m.in. do Biblii, bajek
La Fontaine’a, „Don Kichota” i „Boskiej Komedii”. Katalog zawiera spis ilustracji, obrazów, rysunków,
rycin i litografii wykonanych przez artystę. Efektowna oprawa wykonana w Berlinie (sygnowana pieczątką): półmarokin czerwony, grzbiet podzielony na sześć pól, w trzech polach złocona tytulatura, górny brzeg kart złocony, pozostałe nieobcięte, papier okładek i wyklejek marmurkowany, zachowane oryginalne okładki kartonowe. Stan bardzo dobry. Ładny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 939