0. Kozicki Władysław. Henryk Rodakowski. Lwów 1937.
Kozicki Władysław. Henryk Rodakowski. Z 8 tablicami i 151 rycinami w tekście. Lwów 1937. Zakład Narodowy im. Ossolińskich, s. VII, [3], 564, tabl. ilustr. 8, ilustr. w tekście, 25 cm, opr. z epoki płsk ze złoc., zwięzy wypukłe.
Egzemplarz z księgozbioru Stanisława Ostoi-Chrostowskiego (ekslibris). Podstawowa do dziś monografia Henryka Rodakowskiego (1823-1894), wybitnego malarza polskiego, obejmująca biografię i dokładny rys spuścizny artystycznej. Autor uszczegółowił życiorys artysty, wydobywając informacje zawarte w licznych materiałach pamiętnikarskich. Na końcu spis chronologiczny dzieł oraz indeks imienny. Efektowna oprawa z epoki w brązowy półskórek, grzbiet podzielony zwięzami wypukłymi na pięć pól, w drugim polu tytulatura. Stan bardzo dobry. Ładny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 900