0. Statistique Générale et particulière de la France et de ses Colonies. Société de Gens de Lettres et de Savans. Paris An XII (1804).
Statistique Générale et particulière de la France et de ses Colonies. Société de Gens de Lettres et de Savans. Paris An XII (1804). Imprimeur-Libraire, chez F. Buisson, 4, s. 52, [22],map 9 rozkł. (miedzioryty kolor.), 12 tabel (rozkł.), 28 cm, opr. tektura oklejona pap.
Atlas stanowi uzupełnienie 7-mio tomowego wydawnictwa statystycznego, wydanego przez Société de Gens de Lettres et de Savans. Zawiera 12 tablic statystycznych oraz 9 rozkładanych map iluminowanych, przedstawiających m.in. Francję, Afrykę, Antyle, Dominikanę, Luizjanę, Senegal oraz Półwysep Indyjski, wg projektu Jeana-Baptiste’y Poirsona (1761 – 1831), geografa i kartografa francuskiego, pracującego na zlecenie Napoleona Bonapartego w latach 1803 – 1811. Poirson współpracował także z wielkimi badaczami epoki, w tym z przyrodnikiem Alexandrem von Humboldtem, eksploratorem i dyrektorem francuskiej Kompanii Senegalu Jeanem-Baptiste’em Léonardem Durandem, czy geografem i dyrektorem Société de Géographie Conradem Malte-Brunem. Na końcu zestawienie kopalń, hut i zakładów przemysłowych Francji i jej terytoriów zamorskich. Uszkodzenie grzbietu i brzegów opr., otarcia krawędzi. Zagięcia i naddarcia kart. Stan wewnętrzny dobry.
Ilośc odsłon: 1352