0. Chile czasów Ignacego Domeyki.
Famin César. Chili. Paris (Paryż) 1840. Firmin Didot Fréres, s. [2], 96, tabl. ryc. 24 (staloryty), mapa (litografia rozkł.); acc.:
Famin César. Provinces-Unies du Rio de la Plata. (Buénos-Ayres, Paraguay, Uruguay). Paris (Paryż) 1840. Firmin Didot Fréres, s. 64, tabl. ryc. 16 (staloryty); acc.:
Lacroix Frédéric. Patagonie, Terre-du-feu et Iles Malouines. Paris (Paryż) 1840. Firmin Didot Fréres, s. 91, tabl. ryc. 11 (staloryty), mapa (litografie rozkł.); acc.:
Bory de Saint-Vincent. Historie et déscription des Iles de l’Océan. Iles diverses des trois océans et régions circompolaries. Paris (Paryż) 1839. Firmin Didot Fréres, s. 328, tabl. ryc. 30 (staloryty), mapy 3 (litografie rokł.), 21 cm, współopr., opr. z epoki skóra z tłocz. i złoc. na grzbiecie, szyldziki ze złoc.
Obszerne, bogato ilustrowane opisanie geografi czno-historyczne części Ameryki Południowej i obszarów subpolarnych. Ukazało się w serii „L’Univers ou historie et description de tous les peuples, de leurs religions, moeurs, coutumes, etc.”, zebrane przez wydawcę w jeden tom i uzupełnione wspólną kartą tyt. Dzieło obejmuje Chile, Argentynę, Paragwaj, Urugwaj, Patagonię. Ostatnia część poświęcona wyspom oceanicznym, m.in. Grenlandii. Staloryty ukazują widoki miast i krajobrazy, sceny rodzajowe i stroje. Efektowna oprawa z epoki w pełną skórę z bogato złoconym grzbietem. Drobny ubytek skóry lica, poza tym stan dobry. Ładny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 1304