0. Schroller Franz. Schlesien. Eine Schilderung des Schlesienlandes. T. 1-3 (w 3 wol.). Glogau (Głogów). (1885-1888).
Schroller Franz. Schlesien. Eine Schilderung des Schlesienlandes. T. 1-3 (w 3 wol.). Glogau (Głogów). (1885-1888). Nakł. Carl Flemming, s. VIII, 384, tabl. ryc. 44 (staloryty), tabl. ryc. 2 (drzeworyty); VIII, 410, [2], tabl. ryc. 29 (staloryty), tabl. ryc. 2 (drzeworyty); VIII, 415, [1], tabl. ryc. 10 (staloryty), tabl. ryc. 3 (drzeworyty), ponad 150 drzeworytów w tekście, 24,5 cm, opr. wyd. pł. z bogatymi tłocz. i złoc. na grzbiecie i licu (opr. sygn.: A. Schmidt. Leipzig).
Monumentalna seria krajoznawcza poświęcona Śląskowi z kompletem stalorytów i drzeworytów. Tom pierwszy poświęcony pięknym okolicom i zakątkom Sudetów oraz takim miastom jak: Nysa, Otmuchów, Paczków, Gorlice. Tom drugi zawiera opisy m.in.: Legnicy, Jawora i Wrocławia; tom trzeci zaś Góry św. Anny, Opola, Trzebnicy, Głogowa oraz omówienie przemysłu i życia Ślązaków na Górnym Śląsku. Niezwykle starannie przygotowana szata graficzna dzieła. Wszystkie ilustracje wykonał Theodor Blatterbauer (sygn.). Luksusowa oprawa wydawnicza sygn. „A. Schmidt. Leipzig” w pełne płótno zielone ze złoconymi dekoracjami na licach każdego tomu, z wizerunkami symbolizującymi region, na grzbietach bogate złocenia. Stan bardzo dobry. Rzadkie w komplecie. Ładny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 1232