0. Pamiętnik Fizyjograficzny. Wydawcy: E. Dziewulski i Br. Znatowicz. Tom VII. Warszawa 1888.
Pamiętnik Fizyjograficzny. Wydawcy: E. Dziewulski i Br. Znatowicz. Tom VII. Warszawa 1888. Drukiem Emila Skiwskiego, s. [8], XIX, [1], 216, mapa 1 (litografia rozkł.), tabl. ryc. 18 (litografie rozkł.); s. 103, tabl. ryc. 2 (litografia i chromolitografia); s. 285, [1], mapy 2 (litografie, w tym 1 rozkł.), tabl. ryc.
6 (litografie); s. 28, tabl. ryc. 7 (litografie); [6], ilustr. w tekście (drzeworyty), 28,5 cm, opr. wyd. ppł. z szyldzikiem i tłocz.
W treści m.in.: O wiatrach w Warszawie; Tablica porównawcza czynników meteorologicznych z chorobami panującymi w Płońsku i okolicy; Roboty regulacyjne na rzece Wiśle w granicach Królestwa Polskiego; Sprawozdanie z badań geologicznych wzdłuż linii kolei Wileńsko-Rowieńskiej w roku 1884 i 1885 dokonanych; Krótki zarys geologiczny południowo-wschodniej części Guberni Kieleckiej; Nafta w Wójczy i zdrojowiska mineralne w Busku; Nowe rozbiory chemiczne wody wiślanej dokonane w ciągu 1887 roku; Roślinność Sandomierza i Gór Pieprzowych; Sprawozdanie z wycieczki botanicznej odbytej w nadniemeńskie okolice powiatu władysławowskiego, maryjam-polskiego i wyłkowskiego; Sprawozdanie z wycieczki botanicznej w płockim, rypińskim, sierpeckim i mławskim powiecie; Wycieczka botaniczna w grodzieńskie nad Supraśl i Narew w powiecie białostockim; Pamiątki z czasów przedhistorycznych na Żmudzi Mełżyn-Kapas pod Jasnogórką. Otarcia i zaplamienia oprawy, w dziale geologicznym brak jednej tablicy, pieczątki własnościowe, wewnątrz stan dobry.
Ilośc odsłon: 1500