0. Menzel Karl Adolf. Topographische Chronik von Breslau. Quartal 1-9 (nr 1-118). Breslau (Wrocław) 1805-1807.
Menzel Karl Adolf. Topographische Chronik von Breslau. Quartal 1-9 (nr 1-118). Breslau (Wrocław) 1805-1807. Druk Grass und Barth, s. [4], 100, [2], 101-202, [2], 203-304, [2], 305-406; [2], 407-508, [2], 509-610, [2], 611-712, [2], 713-810, [4], 811-814; [2], 815-914, [18], tabl. ryc. 27 (miedzioryty, w tym rozkł.), winietki 9 (miedzioryty), 22 cm, wspołopr., opr. współcz. skóra z szyldzikiem na grzbiecie.
Opis topograficzno-historyczny Wrocławia i jego zabytków, autorstwa Karla Adolfa Menzla (1784-1855),
zasłużonego badacza historii Niemiec i Śląska. Dzieło ukazało się w 118 zeszytach. Ilustrowane pięknymi miedziorytami (w tym rozkładanymi), ukazującymi zabytki i bogate w szczegóły widoki miasta z początku XIX w. (część sygn.), autorstwa Friedricha Gottlieba Endlera (1763-ok. 1830), wrocławskiego miedziorytnika i architekta. Przedstawiają one m.in. katedrę św. Jana, uniwersytet, kościoły: św. Krzyża, św. Doroty, św. Elżbiety, główne place miejskie, sceny historyczne i portrety: Andreasa Krische, Johanna Hessa, Johanna Kretschmera. Nieaktualne pieczątki własnościowe. Stan dobry. Rzadkie.
Ilośc odsłon: 1443