0. Kleczkowski Antoni. Święte pamiątki Krakowa. Ozdobione 102 drzeworytami tyntowemi. Kraków 1883.
Kleczkowski Antoni. Święte pamiątki Krakowa. Ozdobione 102 drzeworytami tyntowemi. Kraków 1883. Nakł. A. Napierkowskiego, k. [4], s. 497, [4], w tekście całostronicowe drzeworyty, 18 cm, opr. wyd. pł. ozdobne ze złoc. i tłocz. na licach i grzbiecie, brzegi k. złocone.
Banach 749. Opracowany przez Antoniego Kleczkowskiego (1856-1899) przewodnik prezentujący najpiękniejsze sakralne zabytki Krakowa i okolic, w tym kościoły, ołtarze, figury, obrazy, groby, krucyfiksy. Opisane zabytki przedstawiono na całostronicowych drzeworytach na tincie, wykonanych przez kilku artystów, m.in. Artura Napierkowskiego – wydawcę książki i właściciela zakładu drzeworytniczego w Krakowie oraz przez Walerego Eljasza-Radzikowskiego (1841-1905) – słynnego malarza, ilustratora i popularyzatora Tatr. Opr. sygn. „T. Fałdziński, introligator w Krakowie.” Na k. przedtyt. i tyt. nieaktualne wpisy własnościowe. Grzbiet nieco wyblakły, pęknięcia pł. na krawędzi grzbietu, poza tym stan bardzo dobry. Ładny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 1456